Slůvka

Vítězství..boj..život..

19. října 2008 v 7:37 | E.L.S
v životě se lidem a všem ostatním živým organismům dějí ošklivé, těžké, smutné,.. věci. Někdy máte pocit, že prostě dál nedokážete jít.. Že to nedokážete.. že vás to zničí..
..Ale když to překonáme..

..Začneme se ptát - PROČ?.. proč se to stalo?.. a kdyby jste si nad tím lámali vaší vlasatou hlavičku, přišli by jste na to.. vim, že každý ví, že z bolesti je síla.. ale když si ten svůj problém přeberete od začátku do konce, zjistíte, jak hodně jste se z toho naučili a jak hodně jste díky tomu dospěli (i dospělí).. Že třeba přemýšlíte jinak.. že se zajímáte o jiné věci a vidíte dál, nebo hloub do různých záležitostí..

..Kdyby byl svět jen růžový, tak si to vemte,..
Byl by tady ráj..Všude láska, přátelství,... Ale z čeho by jsme se učili poznávat svět ze všech stránek a odolávat pokušení života?..z čeho by jsme si život vybojovali..??..

..Jaké by to pak bylo pak vítězství?..
Kdyby jste měli první a poslední.. kdyby jste po něčem zatoužili a hnedka by jste to měli.. měli by jste radost, ale hned by vyprchala a nevážili by jste svých snů a cílů.. zapoměli by jste se radovat i z maličkostí a zaslepil by vás chtíč, všechno mít..
..Kdežto, když po nečem moc toužíte, po druhé osobě, přátelství, nějaké věci,.. bojujete pro svůj sen.. překonáváte těžkosti a z každé se naučíte jak na ten život vlastně jít.. třeba se vám dlouho nedaří, ale když to pak získáte, je to pro vás opravdovým vítězstvím.. vítězstvím, po kterém jste dlouho toužili a sami jste pro něj bojovali..a na to vítězství pak třeba už nikdy nezapomenete a jen při té vzpomínce se vám srdíčko zachvěje :))...

Myslíte si, že to za to nestojí? :))

Proč si to člověk uvědomí..POZDĚ?..buďte šťastní za každého..

14. října 2008 v 17:44 | E.L.S
Člověk s někým vyrůstá a bere ho jako samozdřejmost do života.. Přeje si, aby ho třeba nepotkal a nebo aby nepatřil do jeho života, nebo aby s ním nebyl tak často... Nebo v životě potká osobu, kterou miluje, sám si neuvědomuje, jak je ta láska velká a nebo, že to vůbec láska je,.. Myslí si, že by se bez toho člověka obešel.. Bere ho jako takovou samozdřejmost.. Ačkoliv by si měl užívat a cenit toho, že někoho tak báječného vedle sebe má.. Je přímo až bolestné, jak si to neuvěmíme..:((.. Pak o to PŘIJDEME, začneme si to uvědomovat.. Sami sebe proklínat a toužit vrátit čas.. Chtít všechno změnit a tomu člověku říct, jak moc ho milujeme..
Jenže je už pozdě... pozdě na jakýkoliv čin.. pozdě na jakoukoliv větu nebo pohled.. Ten člověk, kterého vy tak milujete o vás nestojí a nebo ho již vidět nemůžete.. zemřel.. odešel... odstěhoval se.. změnil se.. zaslepil se.. přestal chtít...

Měli bychom si vážit každého, kdo je vedle nás, protože co my víme?.. nemusí za nějaký čas být.. Můžeme ho mít ve skutečnosti mnohem radši, než si myslíme.. Může nám to pak ublížit mnohe víc, než si myslíme..

Pak je už pozdě .... Slzy které prolijeme, se vsáknout do země, myšlenky a přání, která zvoláme, nikdo neuslyší, pohledy které vrháme, nikdo neucítí..

 
 

Reklama