Stydlivost.. jak se pozná?.. jak proti ní?

22. října 2008 v 16:22 | E.L.S
Tak tenhle článek jsem našla, když jsem zadala do vyhledávače hněv - obrázky a prostě někde nějak klikala.. Docela mě zaujal.. Je zajímavý.. a odborný..ale nevim z jakého důvodu jsem ho sem dala.. Pokud vás to napadne, tak klidně napiště ;-)...


Dnes 09:29
Stává se vám, že se bojíte vyjádřit svůj názor? Nevěříte si, rudnete, buší vám srdce a potí se vám ruce? Stydlivost většinou pramení z nedostatku sebedůvěry.


Stydlivost se začíná projevovat už v dětství a ani v dospělosti se vám tento pocit nevyhne. Vaše okolí ji však nemusí považovat za slabost. Stačí, když se zamyslíte nad příčinami svého studu a naučíte se ho zvládat.

Stydím se! Proč?
Stud pramení z obavy, že by se na nás ostatní mohli dívat kriticky. Stydliví lidé se proto často vyhýbají společnosti. Když se jim to nedaří, necítí se ve své kůži, potí se a rudnou. Extrémní stydlivost někdy přeroste až do sociální fobie. U někoho se tyto problémy objeví v období školní docházky, nejčastěji kvůli zesměšňujícím poznámkám spolužáků. I když stydlivost mohou způsobovat nepříjemné zážitky, její další příčinou je i dědičnost.
Stydlivost většinou pramení z nedostatku sebedůvěry.
Autor: PROFIMEDIA.CZ

Na první pohled
Zdálo by se, že méně atraktivní lidé jsou stydlivější. To však není pravda. I takoví lidé mohou být naprosto suverénní a sebejistí, a naopak atraktivní lidé se mohou velmi stydět. Stydlivost se neprojevuje jen červenáním pokožky. Někdy ji lidé maskují arogancí, nezájmem nebo tím, že se neustále staví do opozice vůči svému okolí. Stydliví lidé totiž těžko vyjadřují své pocity, i když je prožívají velmi silně. Pokud váš muž patří ke stydlivým mužům, může vás milovat sebevíc, ale něžných vyznání se od něj nedočkáte.

Vše je ve vás
Vyhrát nad strachem a stydlivostí můžete jenom svou vlastní vůlí.Vyzkoušejte různé triky a cvičení a nevzdávejte se předčasně. Sepište si realistický seznam svých vlastností, možností, úspěchů a neúspěchů, které jste zažila. Uvidíte černé na bílém, že když jste to všechno zvládla, není to s vámi tak zlé. A jestliže vám stydlivost přerostla přes hlavu a komplikuje vám každodenní život, vyhledejte pomoc psychologa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LucY - SB LucY - SB | Web | 22. října 2008 v 17:43 | Reagovat

Ještě, že s tim nemívám až takový problém;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama